Štědrý večer I.

Seděl jsem ve svém pokoji a bylo mi hrozně. Byly Vánoce a já se měl radovat. A místo toho mi bylo málem do breku. Dopoledne mi zavolala moje holka řekla mi, že dál už to opravdu nemá cenu. Nefungovalo to sice už delší dobu tak jak mělo, ale pořád jsem si říkal, že se to spraví. Dva roky se přece nedaly jen tak smazat. A byly to hezké dva roky. Měl jsem ji moc rád a když to začalo být takové všelijaké, dělal jsem, co jsem mohl, aby se to spravilo. Asi marně… Teď jsem seděl na posteli a v ruce držel balíček, který jsem měl pro ni. Už jí ho nedám…

Vtom vešla do pokoje máma. Hned poznala, že něco není v pořádku. Bylo to na mě vidět celý den, ale teď už jí to nedalo. „Copak se děje,“ zeptala se mě. Zavrtěl jsem hlavou. „Jen neříkej, že nic. Vidím, že něco není v pořádku. Jsou přece Vánoce, tak buď trochu veselý,“ řekla a posadila se vedle mě. Chvíli jsem váhal a pak jí to řekl. Poslouchala a pak mě pohladila po vlasech. „To se stává. Já vím, jak ti asi je, taky jsem si něco podobného prožila.“ Došlo mi, že naráží jednak na rozvod s mým otcem před pár lety a hlavně asi na rozchod se svým přítelem. Upřímně, moc rád jsem ho neměl, ale na druhé straně, chtěl jsem aby máma byla šťastná. A s ním vypadala spokojeně.

„Uvidíš, přejde to. Zkus na to nemyslet, když to budeš v hlavě rozebírat, budeš akorát víc a víc smutný.“ Políbila mě na čelo a vstala. Když odcházela z pokoje, otočila se a podívala se na mě ještě jednou. „Letos jsme na Vánoce sami dva, tak jen na nás záleží, jaké si je uděláme. A chtěla bych, aby byly hezké. Přece si to nepokazíme, ne?“ Podíval jsem se na ni a usmál se. Pokýval jsem hlavou. „Tak jo. Uděláme si krásný večer, jen my dva,“ zasmál jsem se na ni. Vrátila mi úsměv. „No vidíš. Bude to fajn, uvidíš. Přijdeš na jiné myšlenky a bude zase dobře.“ Odešla do kuchyně a já po chvilce šel za ní. Pomáhal jsem jí s přípravou večeře a opravdu jsem za chvilku nebyl tak nešťastný. Cítil jsem, že máma se snaží přivést mě myšlenkami jinam. A docela se jí to dařilo a já jí byl vděčný.

Před večeří zmizela do ložnice a já slyšel vrznutí skříně. Věděl jsem, že se převléká a taky jsem se šel obléknout. Vzal jsem si sako a kravatu, kterou jsem dostal k narozeninám. Moje oblíbená. Sedl jsem si do obýváku a čekal, až i ona bude připravená. Pootevřenými dveřmi ložnice jsem ji zahlédl sedět u zrcadla. Byla nádherně učesaná, husté blond vlasy vypnuté nahoru a líčila se. Na sobě měla jen černé prádlo a punčochy. Uvědomil jsem si, že vypadá moc dobře. Ženská těsně po čtyřicítce, ale neobyčejně atraktivní, štíhlá…Uvědomil jsem si, že se dívám na ni víc, než bych měl. Nakonec vstala a oblékla si černé šaty. Byly takové jednoduché, bez rukávů, ale skvěle jí padly. Lehce přiléhavá látka zdůrazňovala, že se pořád nemusí za své tělo stydět. Když vyšla z ložnice ven, usmál jsem se na ni. „Moc ti to sluší, mami,“ pochválil jsem ji. Lichotka ji potěšila a odvětila, že taky vypadám moc dobře.

Odešli jsme do kuchyně a věnovali se slavnostní večeři. Moc jsme u ní nemluvili. Na okamžik jsem si zase vzpomněl na svou bývalou. Ale pak jsem si řekl, že tenhle večer je jen jednou ročně a nesmím ho pokazit. Když ne kvůli sobě, tak kvůli mámě. Věděl jsem, že by se navíc trápila mými problémy…a těch svých měla přece dost.

Po večeři jsme vstali a odešli se podívat na dárky. Zůstal jsem stát před stromkem, pod kterým bylo pár balíčků. Některé jsem poznával, protože jsem je sám kupoval a balil, jiné byly mě neznámé. Dárky pro mě. „Tak vidím, že na nás Ježíšek nezapomněl,“ usmála se máma a posadila se do křesla. Sukně se jí lehce vyhrnula a já na vteřinu zahlédl krajkový okraj jejích punčoch. Posadil jsem se vedle ní. Cítil jsem příjemnou vůni jejího parfému a do ruky jsem dostal první dárek. Začali jsme oba rozbalovat. Největší radost jsem měl z holícího strojku a z pánské kosmetiky. „Aspoň budeš pěkně hladký a voňavý,“ usmála se. „Hm, už není pro koho,“ neodpustil jsem si hořkou poznámku. Ale v duchu jsem s tím byl už smířený. „To neříkej, vždy je pro koho. Třeba i pro mě. Já se dneska taky vyoblíkala jenom pro tebe,“ odpověděla mi. „A když ti dám pusu na dobrou noc, nemusíš mě škrábat na tváři,“ smála se. „No jo, pusu na dobrou noc jsem už dlouho od tebe nedostal,“ smál jsem se.

Pak rozbalila své dárky. Byla potěšená, že dostala novou kabelku a parfém. Přičichla k němu. Usmála se a řekla, že mám vkus. Odpověděl jsem, že vkus má ona a já se jen snažím do něj trefit. Lehce si potřela krk a nastavila mi ho. Naklonil jsem se k ní a přivoněl. Bylo to dráždivé a příjemné, voněla nádherně. Původně jsem ho chtěl koupit i přítelkyni, ale té jsem nakonec vybral něco jiného. A navíc, říkal jsem si, že by nebylo dobré, aby má matka i přítelkyně měli stejný parfém. Rád jsem v posteli vnímal vůni své dívky a tak bych si připadal, že jsem v posteli s mámou. Byla sice krásná, ale byla to moje máma. A přestože jsem ji miloval, milovat bych se s ní asi nedokázal. i když jsem občas ty představy míval, hlavně v dospívání. Často jsem myslel na její tělo, miloval jsem se s ní ve svých představách a onanoval. Jednou jsem v návalu vzrušení v koupelně stříkal do jejích kalhotek. Ale nikdy jsem ji neviděl nahou, maximálně v prádle. A i to jen málokdy.

„Děkuju za dárky,“ zašeptala. Objal jsem ji kolem ramen a zlehka políbil na plné rty. Seděli jsme vedle sebe na gauči a povídali si. Máma se zlehka dotkla i mého rozchodu. A já i najednou uvědomil, že bych o tom chtěl mluvit. Nedělalo mi to problémy a když jsem se jí se vším svěřil a viděl že mě chápe, bylo mi lépe. A pak mě překvapila i ona, když mi pověděla o svém nedávném rozchodu.

„Víš, mě s ním bylo hezky, ale ne vždy. Byly okamžiky, kdy to nebylo ono. A byly to ty nejdůležitější chvíle,“ řekla nakonec. Věděl jsem, co myslí. Chvíli mlčela a pak tišeji řekla: „V posteli mám prostě asi větší nároky, než je většina chlapů schopná a ochotná splnit.“ Překvapeně jsem se na ni díval. Nikdy jsme o sexu moc nemluvili. A o osobním sexu už vůbec ne. Vypadala smutně a zamyšleně. „No, já myslím, že vypadáš pořád skvěle. Takže si určitě najdeš jednou někoho, kdo ti bude stačit,“ řekl jsem jí. Usmála se. „Díky za lichotku. Ale nemysli si, že mám kdovíjaké nároky. Já jen prostě potřebuji hodně vášně, ne jen nějaký chladný sex.“

Dívala se před sebe jako kdyby se mi teď nedovedla podívat do očí. Napil jsem se vína. „Hm, pokud ti jde o víc vášně, já myslím, že v tom problém nebude. Určitě jednou někoho najdeš, kdo tohle bude sdílet s tebou. Vášnivých chlapů je…,“ zasmál jsem se. „Já být na jejich místě, tak takovou atraktivní a vášnivou ženskou jako ty beru hned. A zahrnul bych ji vším, čím ji zahrnout jde.“

Hlasitě se zasmála. „No jo, s tebou by mi to určitě klapalo. Mladý, hezký, určitě plný síly…asi bych se nenudila a dostala co chci,“ smála se a podívala se na mě. Brala to jako vtip. A já taky. „Stačí říct, lehnu si k tobě a dostaneš nejsladší vánoční dárek,“ odpověděl jsem ji. Její smích se uklidnil. „Raději toho nech, nebo tě vezmu za slovo a budeš třeba litovat.“ „Proč? Hezká jsi. A že bys byla příliš vášnivá a já tě nezvládl? Z toho strach nemám,“ odpověděl jsem.

Máma dopila sklenku vína a když jsem jí chtěl nalít další, odmítla. „Už mi to leze trochu do hlavy, raději ne. Ještě bych začala vyvádět, vzala tu tvou nabídku vážně a chtěla si tě odvést do postele,“ řekla docela vážně. Zasmál jsem se. „Když tě tak pozoruju a uvědomuju si, že vypadáš moc přitažlivě, asi bych se nenechal přemlouvat. Skoro si říkám, že je škoda, že jsi moje máma,“ odpověděl jsem s úsměvem ale docházelo mi, že je to vlastně pravda. Byla hezká a dovedl bych s takovou ženou spát. Ale byla moje matka.

Podívala se upřeně na mě. „Ty bys jako mladý muž byl pro mě taky hrozně lákavý. Jsi typ, který ve mě dovede probudit erotické představy a vzrušit mě tím, jak vypadá a jak se chová. Přiznám se ti, že bych si dovedla noc s tebou hodně živě představit,“ řekla potichu a pohladila mě po tváři. Skoro mě sváděla. Nevěděl jsem, co mám dělat. Bylo to příjemné, erotické. S jakoukoliv podobnou ženou bych tuhle nabídku využil ve svůj prospěch a nechal bych se svést. Tohle ale byla moje máma, sice hezká, ale přece jen to bylo divné.

„To musíš mít zajímavé představy,“ řekl jsem jí trochu zaraženě. „Jak kdy. Ale v představách je možné přece všechno,“ řekla tiše. „Třeba i milování s vlastním synem nebo se svou matkou.“ Chvíli jsme oba mlčeli. Nikdy předtím by mě nenapadlo, že si mě má máma představuje, jak jí to dělám. „Asi jsem tě zaskočila a vyděsila, že? Neboj, je přece jedno, co si kdo představuje. Je to úplně něco jiného, než pak člověk prožije. Mám skryté touhy a alespoň ve fantaziích je realizuji. A nestydím se za to. Ty máš určitě taky své sny,“ řekla po chvíli a dívala se mi do očí. Přikývl jsem.

„Víš, já někde četla, že synové bývají v dětství zamilovaní do svých matek. Možná to není pravda, ale určitě jsi mě někdy chtěl vidět nahou, pozoroval mě. Prostě normální věci, když jsi byl zvědavý.“ Zamyslel jsem se. Byla pravda, že jsem to jako dítě občas zkoušel, ale nepamatuji se, že by se to někdy povedlo. V prádle jsem ji vídal, ale nahou nikdy. „Jo, občas jsem zvědavý byl. Ale měl jsem smůlu, nikdy jsem toho moc neviděl,“ zasmál jsem se. Uvědomil jsem si v tu chvíli poprvé těsnou blízkost matčina těla a spolu s tím, o čem jsme teď spolu mluvili jsem poprvé ucítil slabé mravenčení v rozkroku.

„A představy o mě jsi míval,“ zeptala se s neskrývaným zájmem. Chvíli jsem váhal než jsem se přiznal, že občas ano. Ale nic zvláštního, hned jsem dodal. Bylo mi trochu trapně, když jsem jí přiznal, že jsem si občas představil sex právě s ní. Ale na druhé straně, to mravenčení sílilo. „A jaké máš ty představy,“ zeptal jsem se jí. „Různé. Ale samé běžné věci. prostě žhavý, vášnivý sex, na všechny způsoby a ve všech polohách a místech, kde se dá milovat.“ Sama si nalila víno a vypila polovinu sklenice.

„Ale nejčastěji si představuju, že už bydlíš se svou dívkou a já přijedu na návštěvu. Jsem u vás sama a večer si lehnu. A ty se v noci vrátíš, uvidíš mě ležet v posteli a myslíš si, že je to tvá partnerka. Beze slova se svlékneš, lehneš si nahý ke mě, začneš mě laskat a pak si to divoce rozdáme. Nakonec zjistíš, že nejsem ta, za koho mě máš. Rozsvítíš a užasle vidíš, že jsi to dělal se mnou. Ale než se stačíš vzpamatovat, vtáhnu tě znovu do postele a za plného světla se divoce milujeme…“ Sotva to dopověděla, dopila zbytek vína. Cítil jsem, že mě její povídání vzrušuje. Ta představa byla zvláštní, ale nebyla mi nepříjemná. Máma seděla vedle mě a dívala se před sebe.

„Hezká fantazie. Asi by se mi taky líbila,“ řekl jsem pomalu. A pak jsem dodal: „A ve skutečnosti by to určitě bylo krásné.“ Podívala se na mne. Neřekla ani slovo, ale věděl jsem, že je mi minimálně vděčná, že jsem ji neodsoudil za její incestní choutky. Ani jsem nemohl, začal jsem si uvědomovat, že tohle je sice tabu, ale překročit ho je dráždivě lákavé. Dívali jsme se jeden druhému do očí a já ucítil nutkání ji políbit. Bránil jsem se tomu, ale nešlo to. Chtěl jsem líbat vlastní matku, cítit její jazyk v ústech…a s myšlenkami stoupaly i chutě a touhy. Chtěl jsem ji osahávat, mačkat a cumlat její kozy, chtěl jsem ochutnávat její kundu a nechat se od ní vykouřit…a chtěl jsem si to s ní naplno rozdávat a stříkat do ní semeno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *